P 2.2.1 Bestrijden van eenzaamheid bij jong en oud.
- Peter Bollen
In Doesburg ligt het percentage inwoners dat zich eenzaam voelt boven het landelijk gemiddelde. Dat vraagt om extra inzet. Naast de bestaande initiatieven onderzoeken we welke aanvullende mogelijkheden er zijn met Caleidoz en de bibliotheek. In Doesburg heeft één op de vijf inwoners te maken met lage basisvaardigheden. We zetten daarom in op het versterken van de basisvaardigheden van Doesburgers, zoals taal, lezen, digitale vaardigheden en financiële zelfredzaamheid. Hiermee helpen we mensen om volwaardig mee te doen in de samenleving.
De bibliotheek vervult hierbij een belangrijke rol als laagdrempelige ontmoetings- en leerplek voor alle inwoners. We zorgen voor een toegankelijke bibliotheek en stimuleren activiteiten die gericht zijn op ontwikkeling, ontmoeting en participatie. Zo benutten we de kracht van de bibliotheek om inwoners te ondersteunen en de sociale samenhang in Doesburg te versterken.
Met het oog op de voorgenomen herindeling in 2029 onderzoeken we hoe het bibliotheekwerk in Doesburg toekomstbestendig kan worden georganiseerd. Uitgangspunt is dat inwoners kunnen blijven rekenen op een toegankelijke, kwalitatief goede en herkenbare bibliotheekvoorziening.